Ендоскопічний ліфтинг виконується під загальним наркозом без больових відчуттів. Суть операції полягає в тому, що за рахунок ендоскопу підтягуються внутрішні структури обличчя, а провисаючі м’язи та шкіра повертаються до вихідного положення. В результаті відбувається розгладження глибоких горизонтальних зморшок чола, піднімається лінія брів, підтягується зона вилиць та зникають “гусячі лапки”.
Під час хірургічного втручання кілька маленьких розрізів проводяться на волосистій частині чола і скронь. За рахунок цього процес загоєння ран проходить швидше, а рубці з часом стають практично не помітними. Немає конкретної рекомендації, з якого віку варто розглядати для себе ендоскопічну підтяжку чола. На це впливає як спадковий фактор архітектури обличчя, так і стиль життя та особливості вікових змін кожної людини. За роки практики працювали з пацієнтами від 25 до 50 років.
Показання до втручання:
- виражені мімічні зморшки на лобі;
- в’яла шкіра верхньої частини обличчя;
- низький тонус м’язів обличчя;
- обвислі тканини середньої зони обличчя.
Протипоказання:
- тяжкі захворювання внутрішніх органів;
- інфекційні захворювання;
- онкологія;
- захворювання згортання крові.
Результат операції помітний відразу, а остаточний ефект досягається через місяць. Рання реабілітація триває – 2-3 тижня, пізня – до 3-4 місяців. Тимчасовими ускладненнями ендоскопічного ліфтингу можуть бути незначна болючість, набряк (від невеликого до помірного), синці, тимчасове оніміння зони втручання, а також асиметрія брів та тонус м’язів чола. Але вони виникають рідко і самостійно минають протягом 1-1,5 місяців після ліфтингу.
Що в себе включає
- консультацію лікаря;
- консультацію анестезіолога;
- підготовку до операції (1-3 дні);
- анестезіологічне забезпечення;
- операцію;
- перебування в клініці протягом відновлювального періоду;
- медикаментозне забезпечення.
Все це входить у вартість.
Час операції
Операція триває 1,5-2,5 години, залежно від складності. В окремих випадках можна поєднати з верхньою та нижньою блефаропластикою, тоді тривалість буде становити на 1-1,5 год довше.
Період перебування в стаціонарі: 3-7 днів (за бажанням пацієнт може залишитися довше).